Laboratoria Przyszłości - 2022/2023

WRZESIEŃ

Rozpoczęcie roku szkolnego . Podczas uroczystości wykorzystane zostały  nagłośnienie oraz aparat fotograficzny.

Zajęcia dodatkowe

Igła i nici wykorzystanie do wykonania jesiennej biżuterii w ramach zajęć rewalidacji -  ćwiczenie motoryki małej, koncentracji i cierpliwości.

Lekcje informatyki

Końcem września na lekcjach informatyki w klasach starszych uczniowie mieli okazję obserwować podczas pracy drukarkę 3D otrzymaną w ramach "Laboratoriów Przyszłości". Uczniowie wykonali cyfry rzymskie, które następnie zostały umocowanie na drzwiach każdej z klas.

Ziemniaczane stemple

Uczniowie klas 1-3 w ramach zajęć na świetlicy wykonali ziemniaczane stemple, wykorzystując do tego noże zakupione w ramach projektu.

Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze

Na tych zajęciach dzieci z klasy II miały okazję poćwiczyć orientację, wyobraźnię,  a także sprawność manualną podczas wykonywania matematycznych wyszywanek.

Gorący okres przedświąteczny

Grudzień to miesiąc pełen przedświątecznych przygotowań, kiermaszów świątecznych. Z tej okazji uczniowie klas starszych przygotowywali ozdoby na choinkę, stroiki na stoły oraz drzwi, wykorzystując różne materiały.

Nasi kochani dziadkowie

W styczniu obchodzimy święto naszych drogich babć i dziadków. Każdy wnuk chce podarować im coś wyjątkowego. W ruch poszyły wyobraźnia i różnego rodzaju materiały. Uczniowie mieli możliwość wykorzystania kleju na gorąco, które zostały kupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Oto jeden z efektów końcowych:

Moja rodzina

Podczas zajęć j. niemieckiego uczniowie klasy siódmej rozmawiali na temat swoich rodzin, wygl

Wielkanoc tuż,  tuż…

Na lekcjach języka niemieckiego uczniowie klas VII-VIII uczyli się pisać życzenia wielkanocne w tym języku. By praca była bardziej efektowna i przyjemna wykonali także kartki świąteczne z różnych materiałów, które połączyli za pomocą kleju na gorąco.

Trzymaj formę

Klasa VI na zajęciach z wychowawcą, przeprowadziła warsztaty kulinarne na temat zdrowego odżywiania się. Uczniowie w grupach przygotowywali smaczne i zdrowe przekąski, które później wspólnie konsumowali. Głównie były to sałatki owocowe oraz kanapki.  Podczas warsztatów uczniowie prezentowali także swoją wiedzę na temat wartości odżywczych produktów wykorzystanych do zrobienia przekąski.

Lekcje z mikroskopem

Mikroskopy zakupione w ramach „Laboratoriów przyszłości” zostały wykorzystane podczas kolejnych lekcji biologii. Tym razem uczniowie z klasy 5 podczas zajęć o budowie komórek zwierzęcych obserwowali pod mikroskopem nabłonek i krew żaby, krew ssaka oraz komórki nerwowe.