Przejdź do treści
Ferie
Przejdź do stopki

Światowy Dzień Życzliwości i pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i pozdrowień

Treść

Światowy Dzień Życzliwości i pozdrowień przypada na 21 listopada .

Kochani !
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, powstał on w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day , jako odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem.


W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości, a prekursorem tych obchodów stał się Wrocław. Akcja, która zrodziła się we Wrocławiu, swoim zasięgiem obejmuje coraz więcej miejscowości w Polsce. Jej celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Jakie miasto może mieć ku temu najlepszy klimat, jeśli nie Wrocław, symbol otwartości i optymizmu. Atmosfera miasta jest pomieszaniem pozytywnego myślenia, kosmopolityzmu, gościnności i tysiąca innych odcieni życzliwości.

Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szare rzeczywistości.

W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia jest "Życzliwość podaj dalej!". To słowa zachęty do dzielenia się życzliwością, do wzajemnego okazywania jej i niesienia pomocy w przekonaniu, że dobro wraca. Obdarowując zwiększamy prawdopodobieństwo bycia obdarowanym!

Słowo ŻYCZLIWOŚĆ nie jest nam obce, spotykamy sie z nim na codzień, jest z nami obecne w drugim człowieku, w gestach i dobrych słowach. 21 listopada w szczególny sposób chcemy aby ŻYCZLIWOŚĆ było z nami, dlatego serdecznie zachęcam do pisania i mówienia ( forma listów, sms) słów miłych, życzliwych. Nie unikajmy gestów i słów które wyrażają nasze emocje, zachęcam do tego by słać swoim bliskim, znajomym pozdrowienia, by dawać uśmiech zupełnie bez powodu :) bowiem w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra dlatego okazujmy te dobroć i miłość drugiej osobie.

Zatem ŻYCZLIWOŚĆ PODAJ DALEJ :)

ZAHCĘCAM DO OBEJRZENIA KRÓTKIEGO FILMIKU

https://www.youtube.com/watch?v=BX3OPIUy0aE&t=29s

29482