Europejski Dzień Logopedy

6 marca to Europejski Dzień Logopedy.

W Polsce Dzień Logopedy obchodzony jest od 2007 r., a jego zadaniem jest uhonorowanie wszystkich pracujących nad dykcją, wymową i poprawnym wysławianiem się. Jest to także dobra okazja, by zwrócić uwagę na mowę naszych najbliższych, zwłaszcza dzieci. Ważne jest także rozpowszechnienie wiedzy logopedycznej, stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej konsultacji i diagnozy osobom z zaburzeniami mowy.

Z okazji tego dnia po raz pierwszy w naszej szkole logopeda zorganizowała konkursy plastyczny, dla klas 1-8 pt. „Wiosna tuż, tuż”.

Zadaniem uczniów jest wykonanie wiosennej pracy plastycznej. Praca powinna składać się z jak największej liczby różnorodnych ilustracji, których nazwy zawierają głoski trudne ( ś, ź, ć, dź, s, z, c, dz, sz, ż, cz, dż, r).

Zachęcamy wszystkie dzieci do udziału!