Papierosy

Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi szkodliwości papierosów klasycznych i e- papierosów. Wykonali plalat a także wzięli udział w aktywnej dyskusji na temat zdrowia i profikaltyki.

Szkodliwość papierosów klasycznych i e-papierosów.

67% młodych palaczy chce rzucić palenie, ale nie może przestać palić...

– substancją uzależniającą/psychoaktywną jest nikotyna,
– rośliną, która zawiera nikotynę jest tytoń. Z samego tytoniu tworzy się cygara, ale papieros składa się nie tylko z rozdrobnionych liści tytoniu. Również zawiera odpadki takie jak resztki lukrecji, łupek kakao, amoniak!

Wypalenie papierosa skraca życie o 11 LAT .
Papierosy mają 3700 szkodliwych substancji, jedną z nich jest nikotyna, która odkłada się w mózgu oraz substancje smoliste, które zalegają w płucach.
W skład e-papierosów wchodzi glikol, którego chemiczną właściwością jest lepkość.
Prawdopodobnie mikrocząsteczki przyklejają się do płuc i krtani. Niestety w towarzystwie SZTUCZNYCH aromatów.

Faktem jest to, że e-papierosy mogą być beznikotynowe, nie znaczy to, że wtedy nie uzależniają. Mamy do czynienia z wyrobieniem sobie nawyku (behawioralne uzależnienie) samej czynności palenia.

Psycholog szkolny .