Gminny Konkurs Ortograficzny

20 kwietnia 2023 roku w  Szkole Podstawowej w Stroniu , odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas II-III pod hasłem „Mistrz ortografii”, w którym naszą szkołę reprezentowała Anna Woźniak, uczennica klasy III.

W konkursie wzięło udział 19 uczniów: 9 drugoklasistów i 10 trzecioklasistów. Celem konkursu było podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych, wyrabianie nawyku stosowania zasad ortografii, motywowanie uczniów do doskonalenia własnych umiejętności w zakresie ortografii oraz rozwijanie zainteresowań polską pisownią.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele-opiekunowie uczniów, którzy dokładnie sprawdzali testy, gdyż czasem o wygranej decydował przecinek lub błąd literowy. Rywalizacja była zacięta, a ortograficzne zmagania zakończyły się dogrywką o II i III miejsce.
W czasie gdy komisja konkursowa zajmowała się poprawianiem prac, wolontariusze ze SKC wraz z opiekunem przeprowadzili zabawy integracyjne oraz animacje z przybyłymi uczestnikami konkursu.