Spotkanie integracyjne w SP w Igołomi

W czwartek 13 kwietnia uczniowie klasy III  pojechali na wycieczkę do zaprzyjaźnionej Szkoły  Podstawowej w miejscowości Igołomia.

Spotkanie rozpoczęliśmy wspólnym śniadankiem i przyjacielskim przywitaniem z kolegami i koleżankami korespondencyjnymi z klasy II b w Igołomi. Pysznemu śniadaniu towarzyszyła również dyrektor tamtejszej szkoły - pani Dorota Ryńca-Ropek.

Po śniadaniu wyruszyliśmy pieszo do Muzeum  św. Brata Alberta, gdzie Siostra Albertynka oprowadziła nas i w ciekawy sposób zapoznała z historią "Dobrego jak chleb" Alberta. Uczniowie mogli wstąpić do kaplicy, gdzie znajdował się oryginalny obraz św. Brata Alberta oraz zawierzyć siebie jako uczniów jego opiece. Szczególne zawierzenie uczyni uczniowie klasy III, którzy oddali w opiekę św. Alberta swoje przygotowanie do pierwszej komunii św.

Kolejnym celem było zwiedzanie Pałacu i Igołomi, w którym mieści sie Pracownia Archeologiczna Instytutu Etnologii i Archeologii Polskiej Akademii Nauk. Obejrzeliśmy interesujące zabytki wydobyte kilka tysięcy lat temu, m.in. naczynia ceramiczne, narzędzia pracy i ozdoby używane przez ludzi.

Sprzyjająca pogoda i okoliczności natury sprawiły, że po owocnych lekcjach historii naszedł czas na wspólną integracyjną zabawę.

Po powrocie do szkoły, Pani Katarzyna Kazanowska, wychowawczyni klasy II b oprowadziła nas po szkole i pokazała najciekawsze zakamarki. Na koniec zjedliśmy przepyszny obiad, po którym uczniowie klasy II wręczyli własnoręcznie wykonane upominki.

Spotkanie integracyjne oraz korespondowanie to wspaniała przygoda, którą będziemy pielęgnować i kontynuować w kolejnych latach.