Henio kontra smog - rozwiązanie konkursu

4 czerwca, podczas Gminnego Dnia Dziecka w Łukowicy nastąpiło rozwiązanie ekologicznego konkursu „Henio kontra smog”.

Celem projektu Ekologiczne Przygody Niebieskiego Papierka. Antysmogowy Henio było m.in. zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności uczniów klas I-III w obszarze edukacji antysmogowej, ochrony zdrowia oraz przeciwdziałania zanieczyszczeniu powietrza.

Zadaniem konkursowym było ułożenie piosenki o tematyce antysmogowej do znanej melodii przy użyciu instrumentów muzycznych wybranych na początku III edycji projektu. W konkursie wzięło udział 5 szkół z Gminy Łukowica, 14 klas, 154 uczniów oraz gościnnie, zaprzyjaźniona z uczniami klasy II z SP NR 2 w Przyszowej, klasa 2 z SP w Igołomi.

Komisja wyłoniła następujących zwycięzców:

Nagroda GRAD PRIX

klasa I ze Szkoły Podstawowej w Świdniku

Nagroda:

Klasa II SP Stronie
Klasa II SP Młyńczyska
Klasa II Świdnik
Klasa III SP nr 2 Przyszowa
Klasa II SP Igołomia

Wyróżnienia:

Klasa I i III SP Stronie
Klasa III SP Młyńczyska
Klasa I i II SP nr 2 Przyszowa
Klasa III SP Roztoka
Klasa III Świdnik

Dzięki wspaniałym piosenkom mamy większą świadomość potrzeby dbania o przyrodę a w szczególności o jakość powietrza.

Wszystkim nagrodzony serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!