Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem…”

W Zabawie podsumowano ogólnopolski konkurs poetycko-plastyczny „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”. Dwudziesta edycja została poświęcona tematowi pokoju.

Na konkurs napłynęło prawie tysiąc dwieście prac z całej Polski. W tej edycji nagrodzonych i wyróżnionych było ponad 120 osób.

Nagrody wręczał m.in. bp Stanisław Salaterski. Jak podkreśla, bł. Karolina inspiruje dzieci, młodzież i dorosłych.

– Ten konkurs przede wszystkim dotyczy dzieci i młodzieży. Jest takim zasiewem dobra i dobrego przykładu dla młodego pokolenia. Bierzmując młodzież mogę powiedzieć, że widać popularność Karoliny, bo młodzi wybierają ją na patronkę. Bł. Karolina jest także wzorem dla dorosłych. Medytowanie o losie dziecka na drodze krzyżowej szlakiem jej męczeństwa jest bardzo ubogacające.

Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: