Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

4  września na uroczystym apelu rozpoczynającym nowy rok szkolny 2023/24 spotkali się uczniowie oraz nauczyciele, a także  rodzice. Pani dyrektor mgr Lidia Kowalczyk serdecznie przywitała zgromadzonych, szczególnie ciepłe słowa skierowała do uczniów klas pierwszych życząc im, aby czas spędzony w  szkole był nie tylko obowiązkiem, ale również przynosił radość. Uczniowie z klasy IV  przygotowali krótką inscenizację, w której przywoływali rozpoczęcie roku szkolnego w roku 1939.

Następnie przedstawiciele samorządu szkolnego przeprowadzili  uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas pierwszych. Uczniowie wykazali się swoją wiedzą i umiejętnościami, rozwiązując zagadki, recytując wiersze, odpowiadając na pytania i wypijając kwaśny sok z cytryny. Po czym przystąpili do ślubowania. Przyrzekali kochać swoją Ojczyznę, być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość nauczycielom i rodzicom. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramion dzieci. Od tej pory stali się członkami naszej szkolnej rodziny. Na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz małe upominki.

Wszystkim życzymy udanego, owocnego i wspaniałego roku szkolnego!!!