Apel o prawach dziecka

Prawa dziecka wynikają z godności i niepowtarzalności dziecka, jako jednostki ludzkiej i przysługują każdemu dziecku. Żadnego dziecka nie można praw tych pozbawić.

20 listopada jest szczególnie ważny dla wszystkich dzieci, bowiem tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji w naszej szkole odbyło się spotkanie, podczas którego Pani Elżbieta Bargieł rozmawiała z uczniami o fundamentalnych prawach, które przysługują każdemu dziecku bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie. Mówiąc o prawach dzieci, nie sposób było nie wspomnieć o Januszu Korczaku, wielkim zwolenniku i polskim prekursorze działań na rzecz godnego traktowania dzieci, który mówił i własnym życiem zaświadczał, że „Nie ma dzieci – są ludzie” oraz „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.  Na koniec uczniowie obejrzeli krótki film pt. „Prawa dziecka.