Koncert kolęd

We wtorek 19 grudnia w naszej szkole odbył się koncert kolęd i pastorałek. Zaproszonymi gośćmi byli Wójt Gminy Łukowica - Bogdan Łuczkowski, Dyrektor ZOE Joanna Juras, przedstawiciele ZHP Gorczański oraz nasi rodzice, dziadkowie i rodzeństwo. Celem koncertu było przeniesienie się choć na chwilę w atmosferę zbilżających się świąt Bożego Narodzenia, którym towarzyszy piękna tradycja śpiewania kolęd. Na scenie każda klasa zaprezentowała przygotowaną przez siebie kolędę. Nie zabrakło także śpiewu w języku angielskim i niemieckim.

Klasa 5 przygotowała Misterium Bożonarodzeniowe, a dziewczynki z klas młodszych taniec z szarfami.

Koncertowi towarzyszył kiermasz świątecznych ozdób i wypieków przygotowanych przez naszych uczniów i rodziców.

W tym roku po raz pierwszy zuchy z Gromady zuchowej ,,Wesołe Kozaki” odebrali Betlejemskie Światełko Pokoju od ZHP Gorczański.