PROGRAM DOMOWYCH DETEKTYWÓW Jaś i Małgosia na tropie

Klasy IV oraz V w bieżącym roku szkolnym realizowały program profilaktyki alkoholowej o nazwie „PROGRAM DOMOWYCH DETEKTYWÓW Jaś i Małgosia na tropie”.

W ramach realizacji zadań projektowych uczniowie wraz z rodzicami wykorzystywali cztery zeszyty, które dotyczyły problematyki związanej z sięganiem po napoje alkoholowe. Każdy z zeszytów zawierał jedną dowcipną historyjkę (komiks) i zadania, które uczniowie rozwiązywali  przy współpracy z rodzicami.

Zeszyty obejmowały następujące tematy:

– negatywne konsekwencje picia alkoholu przez dzieci i młodzież;

– powody, dla których młodzi ludzie sięgają po alkohol;

– wpływ środków masowego przekazu na kształtowanie się przekonań na temat alkoholu;

– rodzaje presji rówieśniczej i sposoby radzenia sobie z tą presją.

Podsumowaniem projektu było przygotowanie przez uczniów prezentacji dotyczących wybranych przez siebie zagadnień, które poruszane były podczas realizacji projektu. Rodzice uczniów oraz cała społeczność szkolna mogą obejrzeć wystawę prac uczniów znajdującą się na  gazetce na korytarzu szkolnym.