Velvet. Piątką dla Natury.

W tym roku postanowiliśmy szczególnie zadbać o dobro naszej planety, dlatego przystąpiliśmy do II. edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Velvet. Piątka dla Natury”, skierowanego do klas I-III szkół podstawowych, zainicjowanego przez firmę Velvet CARE. W ramach programu w naszej szkole prowadzone będą eko lekcje w zakresie mądrego, odpowiedzialnego wykorzystywania dostępnych zasobów oraz oszczędzania mediów, a także ograniczania odpadów poprzez życie w duchu less i zero waste. Nasi uczniowie wraz z opiekunami swoich klas przystąpią też do Ekowyzwania – konkursu kreatywnego, w którym nasza szkoła ma szansę wygrać bardzo atrakcyjne nagrody w postaci instalacji ekologicznych, a klasa – wycieczkę oraz zestawy edukacyjne dla całej klasy i każdego dziecka.

Do programu „Velvet. Piątka dla Natury” przystąpiły już klasy XX, XX oraz XX w naszej szkole. W najbliższym czasie nasi najmłodsi uczniowie będą poszerzać swoją wiedzę na temat ochrony środowiska, która w przyszłości zaowocuje dobrymi, korzystnymi dla naszej pięknej planety nawykami, zgodnie z hasłem „Działamy dziś, z myślą o jutrze!”.

W ramach programu wspólnie poznamy najważniejsze zasady dotyczące:

oszczędzania mediów oraz mądrego wykorzystywania dostępnych zasobów, m. in. poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii;

ograniczania odpadów poprzez życie w duchu less i zero waste.

Na podstawie opracowanych przez specjalistów scenariuszy eko lekcji, wspólnie zmierzymy się ze współczesnymi wyzwaniami i odkryjemy proste rozwiązania, które pomogą nam na co dzień żyć w sposób bardziej odpowiedzialny i przyjazny dla środowiska. Zajęcia teoretyczne zostały uzupełnione o bardzo interesujące ćwiczenia praktyczne, które, oprócz walorów edukacyjnych, z pewnością przyniosą uczniom mnóstwo radości i będą dla nich inspiracją. Na koniec nauczyciele wraz z dziećmi podejmą Ekowyzwanie, dzięki czemu będziemy mogli powalczyć o bardzo atrakcyjne nagrody.

Trzymajcie za nas kciuki!